Rohelised: valitsus, ärge koondage politseinikke!

Rohelised: valitsus, ärge koondage politseinikke!

Rohelised kutsuvad valitsust üles leidma lisaressursse, et hoida ära plaanitav politseiametnike koondamine.

Züleyxa Izmailova, Roheliste esinaise sõnul on tegemist ühe Eesti Vabariigi häbiväärsema “traditsiooniga”, mis tuleb ära lõpetada. “Iga kord, kui on vaja riigis raha kokku hoida, minnakse politsei ja päästeametnike palkade kallale. Juba täna on korrakaitses karjuv puudus spetsialistidest ning olemasolevad inimesed on ülekoormatud.,” ütles Izmailova.

Roheliste hinnangul mõjuvad sellised plaanid demoraliseerivalt kogu ühiskonnale. “Olukorras, kus inimesed on kuid jälginud Terviseameti vaktsiinilao kobarkäki ümber toimunut, mis läks meile kõigile maksma miljoneid ning lõpuks selgus, et mitte keegi ei vastuta, on lihtsalt alatu hakata nüüd seda raha kokku hoidma oma tööd hingega tegevate spetsialistide arvelt,” lisas Izmailova.

Erakond kutsub üles üle vaatama kõrgete riigiametnikega arvu ning defineerima selgemalt nende vastutust. “Kutsume riigisekretär Taimar Peterkopi vaatama tõsiselt otsa meie ellitametnike süsteemile ning tegema ettepanekud, kuidas hoida kokku ning muuta efektiivsemaks meie riigi juhtimist.

Pärast viimase aasta jooksul avalikuks tulnud Sotsiaalministeeriumi ning selle haldusala juhtide haldussuutmatust on viimane aeg võtta ette reform valdkonnas, mis seda enim vajab ning kust kokkuhoid on saavutatav ilma inimeste õiglustunnet solvamata,” kommenteeris Kaspar Kurve, Roheliste esimees.

 

Lisainfo: https://www.ohtuleht.ee/1041977/politsei-hakkab-koondama-vahem-raha-vahem-inimesi-ja-suurem-palk

Kommenteerimiseks logi sisse


Viimased uuendused