Rohelised mõtted

24
aug.
2020

Mets on meie! Rohelised rohkearvuliselt metsameeleavaldustel [Fotod/videod]

Eestimaa Rohelised osalesid metsameeleavaldustel 16. augustil mitmes kohas üle terve eesti. Suur tänu kõikidele korraldajatele, liikmetele ja kohalikele, kes aitasid ürituse korraldamisele kaasa kohapealsete meeleavalduste korraldamise või nendel osalemise läbi! Kokku oli meeleavaldusi 27, mille koordineerimisele andis oma panuse ka Roheliste liige Terje Põvvat. Lootus Eesti metsade säilimisest ei ole kadunud!

Toompeal toimunud meeleavaldusese korraldajate hulgas olid Piret Räni ja Kätlin Tamm ning kohal olid ka Aleksander Laane, Fideelia-Signe Roots, Timur Sagitov, Errol Vares. Pilte sündmuskohalt näeb näiteks Piret Räni Facebookis, Õhtulehes ja Postimehes:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10224502350854560&type=3

https://www.ohtuleht.ee/1009504/galerii-metsasoprade-meeleavaldus-lopetage-laastamine-meie-lapsed-vajavad-ohku-ja-vett

https://www.postimees.ee/7040599/metsapoliitika-muutmiseks-toimus-ule-eestiline-meeleavaldus

Tartumaa Roheliste liikmed Ott Kiens, Johanna Maria Tøugu ja Laila Kaasik korraldasid ja võtsid osa metsameeleavaldusest Ihaste metsa kaitseks. Sündmus oli elamusterohke ja vaheldusrikas. Erinevate kõnede vahel sai nautida nii trummi- kui ka keelpillikontserti. Kokku tuli päikselisel pühapäeval palju vahvaid inimesi ja koos piirati Ihaste mets umbes sajameetrise inimketiga. Meeleavaldus lõppes ühise matkaga Ihaste metsa, kus elab mitmeid harukordseid liike, sealhulgas kaevurherilane, kelle ainus populatsioon Eestis asub just selles omapärases metsas. Vaata Laila Kaasiku poolt kohapealt tehtud fotosid siit:

Erakonna juht oli koos oma perega Raplamaal Paluküla Hiiemäel, mida Eha Metsallik nimetas ka Eesti Olümposeks, sest tegu on kõrgeima hiiemäega Eestis. Kohale tuli ka Seitsmeste Uudiste reporter ning TV3-e kajastust metsameeleavaldustest koos repliikidega Züleyxa Izmailovalt, Piret Ränilt ja Kätlin Tammelt saad vaadata siit (algus 5:00):

TV3 Seitsmestes uudistes on metsameeleavalduse kajastus alates 5:00.

Rohelised on pidevalt seisnud metsade mõistlikuma majandamise eest ja kiidame kõiki, kes on mõistnud meie elukeskkonna säilimise olulisust mitte ainult täna ja meil vaid ka homme, et meie lastel ja laste-lastel oleks samasugused võimalused nagu meil.

Eestimaa Rohelised kutsuvad üles toetama metsade kaitseks loodud petitsiooni oma nimega aadressil: https://petitsioon.savetheforest.ee/

????#rohelised #võtametulevikutagasi #metsakaitseks #ihaste #eestiloodus #loodus #tartu????

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »