Sten, 22a

Sten, 22a

Mind paneb ebamugavalt tundma fakt, et ma ei saa enda kaaslasega seaduslikult koos olla. On hea ütlus, et ega paber kedagi koos ei hoia, ent selle olukorra puhul on asi pigem põhimõttes – kui kõigile, siis võrdselt. Emotsionaalselt tekib tunne, et pean ennast alla suruma, et olla ühiskonnas aktsepteeritud ning on väsitav pidevalt pidada ühepoolset monoloogi teemal, miks selline asi võiks ja peaks olema lubatud ka Eestis.

Peamine mõju, mis abieluvõrdsuse puudumisel tunda annab, on see iganenud diskussioon teemal "elagu koos, ega abielluma ei pea". Hetero inimesed ei suudagi tihtipeale seda mõista, et samasoolised paarid ei abiellu protesti märgiks või sellepärast, et endale kuidagiviisi rohkem õiguseid saada – tegu on asjaga, mis peaks olema igas ühiskonnas normaalne ja aktsepteeritud asi.

Ma arvan, et kui Eesti kehtestab abieluvõrdsuse, siis esiteks annab see võimaluse samasoolistel paaridel tunda ennast võrdväärsema osana ühiskonnast ning teisest küljest viib see Eesti siiski rohkem maailmakaardile, mitte ei jäta temast vastu rinda taguva jonniva lapse muljet.

Abieluvõrdsus tagaks esmalt õiguse paaridele oma liit seaduslikuks teha, mis asetab neid ka Eesti kontekstis heteropaaridega samale tasemele. Seda kõike on vaja, et ühiskond hakkaks lõpuks märkama ja aru saama, et need on inimesed meie keskelt. Neil on samuti õigus elada vabalt, sõlmida armastusel tuginev liit ning luua perekond ​​ kas siis lastega või lasteta. Kindlasti aitaks selline samm tuleviku perspektiivis Eestil sallivamaks muutuda.

Kahtlemata teeks abieluvõrdsus paljudele minu hetero sõpradele ning perekonnale rõõmu – üks samm tolereerivama ja sallivama maailma suunas. Minule annaks see isiklikult võimaluse abielluda oma kaaslasega just Eestis, olenemata sellest, et ma siin riigis ei ela, oleks suur asi sõlmida see liit just siin. Lisaks sellele saaksin ma tunda, et olen ühiskonnas aktsepteeritud just sellisena, nagu ma olen.

Ja veelkord, ma olen kindel, et abieluvõrdsuse kehtestamine aitaks tibusammudega Eesti ühiskonnal sallivamaks saada. See pidev viha ja halvustamine samasooliste paaride suunas on masendav – tegu ei ole samasooliste paaride poolt tehtava "propaganda" tulemiga, vaid harimatu ning matsliku käitumismustri juurutamisega, mis tuleb sallimatutega kodust kaasa.

Kommenteerimiseks logi sisse


Viimased uuendused