Riigikogu parkla asemele park

Toompea lossi esine plats on oluline linnaruumi osa ja sümboliseerib Eesti riigi väärtusi. Kui varem tundus Vabaduse väljak autoparklana tavaline, siis praegu oleks avaliku ruumi selline kasutus täiesti kohatu.

Kas keegi kujutaks ette, et Stockholmis toimuks kuningalossi vahtkonna vahetus autoparklas või Louvre'i klaaspüramiidi ümber oleksid pargitud autod? Tänapäevane, keskkonnasäästlik linnaruum eeldab jalakäijate alasid, rattateid ja rattaparklaid ning ühistranspordi kasutamist, aga ka laste mänguväljakuid ja rikkalikku haljastust. 

Autoparkla keset Tallinna vanimat linnaosa - Tallinna Vanalinna, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, on kui tõrvatilk meetünnis.

Autostumine on üks olulisi põhjusi, miks maailm on jõudnud kliimakriisi. Soovime, et seaduseandjad mõistaksid suurt pilti ning oleksid valmis olema eeskujuks.

Rohelised ja allakirjutanud teevad Riigikogu juhatusele ettepaneku loobuda Toompea lossi esisest autode parklast ja kujundada alast avalikult kasutatav pargiga linnaväljak. 

 

Andes oma toetusallkirja käesolevale algatusele, nõustud www.rohelised.ee kasutajatingimustega, mille leiad siit: link.

Kas allakirjastad?

574 inimest on petitsioonile alla kirjutanud

Hiljutised vastused