Reet, 61a

Reet, 61a

Nõuka ajal oli homoseksuaalsuse teema tabu. Kui midagi samast soost paaridest kuulsin, siis lasin teema kõrvust läbi, sest arvasin, et see ei saa olla päris.

Esimene tõelisem kokkupuude ja šokk oli minu jaoks 1991. aastal, kui Freddy Mercury suri ja sain teada, et ta oli gei. See tekitas minus suurt pettumust ja ma ei saanud aru, kuidas see võimalik on. Edaspidi sain aja jooksul homoseksuaalsusest rohkem teada, aga mõtlesin, et kuna see mind otseselt ei puuduta, siis las olla.

Kui sain teada, et mu oma naabripoiss on ka gei, siis võtsin seda isegi täitsa rahulikult. Harjumatu oli. Mu põhiline vaade oli, et las inimesed olla, aga peaasi, et minu ees midagi ei toimu ja mina seda nägema ei pea. Ma ei juhtunud kuskil väga nägema ka. Meie väikses külas vahepeal elas üks geimeeste paar 90ndatel ja kui nemad omavahel õrnutsesid, siis ma ei tahtnud seda väga vaadata. Filmides häiris mind eriti just meeste omavahelise suudlemise näitamine. Enamasti oli see minu elus siiski tagaplaanil.

Kui mu oma tütar mulle ühel hetkel ütles, et talle meeldivad ainult naised, siis ma olin väga suures šokis. Mõtlesin aina, et mida ma valesti olen teinud. Umbes nädal aega mõtlesin väga pingsalt selle küsimuse üle, rääkisin temaga ja oma teiste tütardega, et paremini aru saada. Nad selgitasid mulle pikalt, kuniks lõpuks jõudsin arusaamisele, et minu tütar on ju ikka sama inimene ja ennekõike soovin, et ta oleks õnnelik.

Mida rohkem aega mööda läks ja ma nägin, mis meie ühiskonnas toimub, siis mõtlesin ikka ja jälle, et miks üldse peab kellelegi õnne keelama? Sellest ajast saati olen käinud abieluvõrdsuse meeleavaldustel. Nüüd olen oma arusaamadega jõudnud selleni, et kui keegi teeb halvustavaid kommentaare samast soost paaride kohta, siis proovin ikkagi selgitada, et inimestel on õigus olla õnnelik. 

Olen aru saanud, miks on vaja käia meelt avaldamas ja miks peab tegema selgitustööd – meie ühiskond ei peaks olema nii inimvaenulik. Rääkides abieluvõrdusest, räägime me kellegi õest, vennast või lapsest, kellegi vanemast või kellegi parimast sõbrast, nende inimeste õnnest. Räägime minu tütrest ja tema õnnest. 

Kommenteerimiseks logi sisse


Hiljutised vastused