Petitsioon: Riigikogu parkla asemele park

Petitsioon: Riigikogu parkla asemele park

Erakond Eestimaa Rohelised kutsub kõiki inimesi allkirjastama algatust, millega soovitakse teha Riigikogu esisest autoparklast park ja avalikult kasutatav linnaväljak.

Züleyxa Izmailova, Roheliste esinaise sõnul on Toompea lossi esine plats oluline linnaruumi osa ja sümboliseerib Eesti riigi väärtusi. „Kas keegi kujutaks ette, et Stockholmis toimuks kuningalossi vahtkonna vahetus autoparklas või Louvre'i klaaspüramiidi ümber oleksid pargitud autod? Tänapäevane, keskkonnasäästlik linnaruum eeldab jalakäijate alasid, rattateid, laste mänguväljakuid ja rikkalikku haljastust, „ ütles Izmailova.

Petitsiooni eesmärk on teha Riigikogule ettepanek kujundada tänasest parklast inimsõbralik linnaruum. „Autostumine on üks olulisi põhjusi, miks maailm on jõudnud kliimakriisi. Soovime, et seaduseandjad mõistaksid suurt pilti ning oleksid eeskujuks,“ ütles Roheliste asejuht Timur Sagitov

Eesmärgiks on koguda vähemalt 1000 allkirja. Allkirjade kogumine toimub nii veebis kui tänavatel. Kogutud allkirjad on plaanis esitada Riigikogu juhatusele.

 

Erakond Eestimaa Rohelised on kõige aktiivsem otsedemokraatia võimaluste kasutaja - enam kui 100 000 inimest on alla kirjutanud Roheliste erakonnaga seotud algatustele. Rohelised on ainus erakond Eestis, mille põhieesmärk on jätkusuutliku eluviisi ja majanduse edendamine. Rohelised seisavad selle eest, et Eestist saaks riik, mille edukust ei mõõdeta SKP protsentides, vaid inimeste tervises ja õnnetundes.

Allkirjasta algatus siin: https://www.rohelised.ee/riigikogupark? 

 

Lisainfo 

[email protected]

 

Kommenteerimiseks logi sisse


Hiljutised vastused