Nädala Kokkuvõte: Kultuuriminister

Nädala kokkuvõte: Eesti prügivabariik

Sellest, kui loodussõbralik on meie valitsus ja kuidas meie riigis tehakse rohepööret saab selle nädala sündmuste põhjal rääkida päris mitu anekdootliku lugu. Hakkame siis otsast pihta.

Fotol: suvaline Eestimaa teeperv pärast Transpordiameti suurepärast plaani teede äärest prügikastid kokku korjata

 • Nädala kokkuvõte: Eesti prügivabariik

  Sellest, kui loodussõbralik on meie valitsus ja kuidas meie riigis tehakse rohepööret saab selle nädala sündmuste põhjal rääkida päris mitu anekdootliku lugu. Hakkame siis otsast pihta.

  Fotol: suvaline Eestimaa teeperv pärast Transpordiameti suurepärast plaani teede äärest prügikastid kokku korjata

 • Nädala retrospektiiv: Keskkonnaministril on tervist kahjustav töökoht

  Nädala tippsündmuseks on rohelises vaates kahtlemata keskkonnaministri vahetus. Nädala jooksul juhtunu, mida eelmisel nädalal oodatagi ei osanud. Nädala jooksul said selgeks ka minister Mölderi lahkumise põhjused - hasartmängusõltuvus. Anname au ministrile, et ta oma lahkumise põhjustest ka oma sotsiaalmeedias teada andis ning loodetavasti jõudis mõnele sõltlasele taas natukene lähemale arusaamine, et kasiinod on bisnes ja bisnesi ülesanne on teenida kasumit, mitte raha õnneliku käega võitjatele laiali jagamine.

 • Kas 100 000 häält on piisav eduka petitsiooni tegemiseks?

  Riigikogu õiguskomisjon arutas 9. Novembril Eestimaa Roheliste erakonna poolt ettepanekut perekonnaseaduse muutmiseks, et anda abiellumisvõimalus samast soost paaridele. Sellel olid oma toetusallkirja andnud 35805 inimest. Õiguskomisjoni lühike kokkuvõte oli - midagi muuta ei ole vaja, kedagi ei diskrimineerita. 

 • Nädala kokkuvõte: Miks koroona taandub?

  Vaikselt langevate koroonanumbrite taustal Kui Jürgen Ligi ja teiste valitsuserakondlaste sotsiaalmeedia postitusi lugeda, siis tundub, et vaikselt hakatakse juba üksteist tänama koroonakriisi hea lahendamise pärast. Kuivõrd geniaalselt on meie riik balansseerinud mõõgateral, kust ühele poole kukkudes vajunuks kokku meditsiinisüsteem ja teisele poole kukkudes riigi majandus. 

  Vara on veel loota, et selles laulus rohkem salme ei tule. Mäletate, kuidas Uhti-uhti, uhkesti viisk, põis ja õlekõrs Tartust Viljandi läksid. Seni läks neil kõik kenasti, kuni viimases salmis hakkas õlekõrs arvama, et ta on sild.

 • Nädala kokkuvõte: “Minister on surnud, elagu minister”

  Kultuuriministri Anneli Oti tagasiastumise pressikonverents (Foto: ERR)

  Ärge laske end pealkirjast eksitada, ei juhtunud meie eelmise kultuuriministriga midagi traagilist. Lõpuks ta isegi vaktsineeris end viiruse vastu, kuigi ta arst oleks soovitanud mingil põhjusel veel mõned kuud oodata.  See pealkiri on lihtsalt väike parafraseering ühest tuntud lausest, mis käis hoopis kuningate kohta ja sümboliseeris seda, et kauaoodatud ministrivahetus Kultuuriministeeriumis sai teoks.

  Anneli Oti lahkumiskõnes saime ka selgeks, miks ei ole kultuuril meie riigis viimasel ajal olnud parimad ajad, hoolimata ministri parimast tahtmisest ja püüdlusest. Miskipärast on inimesed arvanud, et kultuurielu segajaks on olnud see kuri viirus, mis maailmas ringi luusib, aga nüüd selgus, et süüdi on hoopis Reformierakond. Eesti kultuurielu on sunnitud tänu oravaparteile virelema. Kui palju esietendusi on jäänud sündimata, kui palju filme tegemata, mitu romaani ilmumata? Ilmselt oleks Epp Mäegi saanud MM-il hõbeda asemel kulla, kui ainult ministril oleks lastud ilma koalitsioonipartneri poolt segamata tegutseda.