Kulud alkoholile avalikuks!

Erakond Eestimaa Rohelised
Pressiteade
15.10.2021

 

Kulud alkoholile avalikuks!

 Erakond Eestimaa Rohelised avalikustasid rahvaalgatus.ee keskkonnas petitsiooni, milles teevad Riigikogule ja Valitsusele ettepaneku lõpetada riigi, s.t. maksumaksja raha kulutamine alkoholile.

Praegu on riigieelarve koostamise aeg. Eriti oluline on täpselt teada, mille peale kavatsetakse raha kulutada. Seoses sellega soovime me näha, kui palju raha kulutatakse narkootiliste ainete ostmiseks. Teadvusseisundi muutmise vastu me ei ole, kuid seda võib teha vabal ajal ja mitte maksumaksja raha eest.

“Maksumaksja ei pea  ametnike ja poliitikute alkoholijoomist kinni maksma,” ütles petitsiooni algataja, Roheliste juhatuse liige Olev-Andres Tinn. Me ei soovi, et läbi riigieelarve otse või kaudselt rahastatavad ministeeriumid, ametid, äri- ja mittetulundusühingud, sihtasutused jne. kulutaksid maksulaekumisi või muid tulusid alkoholi soetamiseks.

“Me soovime, et joogid-autosse-situatsioonid ja erapidude alkoholiarvete kinnimaksmine enam ei korduks. Selleks tuleb põhimõte, et kulutusi alkoholile riigi rahast kinni ei maksta, kirjalikult fikseerida. Kes tahab, maksab oma ja külaliste joogid ise kinni,” lisas Olev-Andres Tinn.

Kui Riigikogu ja Valitsus peavad vajalikuks sätestada erandid, siis soovime, et kulutused alkoholile oleks riigieelarves selgelt asutuste kaupa välja toodud. Alkohol on tugeva sõltuvuspotentsiaaliga ja suuri tervisekahjusid tekitav psühhoaktiivne aine - s.t. alkohol on uimasti ehk narkootikum ehk mõnuaine. Selle aine legaalsus ei muuda aine mõju ega olemust. Alkoholi soetamine maksumaksja rahast riivab oluliselt kodanike õiglustunnet.

Olev-Andres Tinn
juhatuse liige
Erakond Eestimaa Rohelised
tel. 5011053
[email protected]

Kommenteerimiseks logi sisse


Hiljutised vastused