Kristen, 21a

Kristen, 21a

Abieluvõrdsus ja võrdsus üldisena on teema millest mina võikski kirjutama jääda. Esimest korda tundsin ebavõrdsust põhikoolis, kui olin sattunud koolikiusamise alla. Seda sellepärast, et „olin teistsugune”. Ei ole ju teistsugune? Olen sama palju inimene kui sina. Ainus erinevus on võib-olla see, et sulle meeldib Pille ja mulle Kalle. Ma arvan, et see oli ettevalmistus etapp tuleviku jaoks, sest ega see palju paremaks just läinud. 

Kui ma olin 16. aastane, tundsin et on aeg õide lüüa ja kapist välja tulla. Sõbrad ja tuttavad ei teinud teist nägugi, aga mu ema.. Minu eeskuju.. Minu kivi.. Ma pole olen 21 elatud aasta jooksul tundnud sellist valu ja hirmu kui toona. Too hetk on ikka nagu eilne mu peas. Olin just saabunud koju ja lihtsalt hüüdsin välja:” Ema, ma olen gei!” Kasuisa ja ema istusid ahju ees ja suitsetasid parasjagu. „Pane oma asjad kokku ja kus kurat!” See oli küll viimane asi mida kuulda lootsin, aga mis seal ikka.

Mina, alaealine, maailm just kildudeks kukkunud, hirmul tuleviku ees pealaest jalatallani. Asjale lisas veel vürtsi asjaolu, et mitte ainult mu ema, vaid terve suguvõsa sulges mulle uksed. Vanaema põhjenduseks oli siis see, et minusugused inimesed on haiged peast.

Oma looga jätkaksin ehk teine kord, see on just kui põnevusromaan!

Milliseid murekohti lahendaks abieluvõrdsus? Alustame siis sellest, et praegune kooselu registreerimine SARNANEB abielule. Kooselu registreerimine on leping, aga abielu on rõõmu ja õnne tähistamine. Abieluvõrdsuse kehtestamine ei kaotaks diskrimineerimist samasooliste abielupaaride suhtes, kuid oluliselt vähendaks ignorantsust ja vabandusi eelarvamusteks.

Miks ma soovin, et Eestis kehtestatakse abieluvõrdsus? Sest ma tahan tunda turvatunnet oma koduriigis, näha Eestit Tuleviku-Euroopa riigina. Ma olen veel noor, aga juba ma tunnen kui väsinud ma olen sellest võitlemisest. Ma tahan lihtsalt elada õnnelikult ja aktsepteerituna.

Armastada OMA südame järgi, olles diskrimineerimata nii rahva kui ka riigi seaduste poolt.

Kommenteerimiseks logi sisse


Viimased uuendused