Joonas Laks

Joonas Laks

4022,80rk
Kolme lapse isa, kes on mures Eesti tuleviku pärast. Roheliste liige alates 2015 aastast. Selle juhatuses alates 2016 aastast. Töötan selle nimel, et jätkusuutlik mõtteviis leiaks oma esindatuse ka KOV-ides ja Riigikogus.

Joonas Laks, Eestimaa Rohelised juhatuse liige

Ma olen kolme lapse isa ning ma soovin elada veidi teistsuguses Eestis kui praegu. Kujutan ette Eestit, mis on Euroopale eeskujuks. Eesti ei tohiks olla Euroopa Liidu paipoisiks, kellel on ainult head „hinded“ ja käitumine eeskujulik, aga, kes kellelegi tegelikult ei meeldi. Eesti riigis on 100 000 vaesuses elavat inimest. 

  1. Põhimõtte Ise Majandav Eestlane järgimine – iga eestlane peab saama aru, mida tähendab ise majandamine. Kui iga eestlane suudab hakkama saada, siis suudab seda ka Eesti. Rikkus ei seisne rahas vaid vahvas rahvas! Haridus peab olema tasuta, õppimine lõbus ja võimetele vastav, õpetamine au sees ja eksimine lubatud! See kõik peab kajastuma eestlaste teadus- ja ettevõtlussuutlikkuses.

  2. Ühistuline tegevus au sisse. Kui Eesti rahvas midagi ühiselt ette võtab, siis on suur tõenäosus, et meid saadab edu. 

  3. Jätkusuutlik areng tuleb teha igapäevaseks kõneaineks nii kauaks kuni sellest enam rääkima ei peaks. Säästlik ja säästev areng ning tagajärgede ennetamine peavad saama tavaliseks praktikaks. Energiat tuleb säästa, haigusi ja õnnetusi peab ennetama, raha peab investeerima tulevikku silmas pidades jne. Kui probleemi lahendamisele määrata hind, mida riik on nõus maksma, saaks ka erasektor asjade ja teenuste asemel lahendusi pakkuda.

  4. Kehtestada kodanikupalk. Igal eestlasel peab olema kindlustunne homse suhtes, sest vastasel korral ei suuda ta ülehomse peale mõelda. Paljud poliitikud ja erakonnad mängivad aastast aastasse inimeste hirmul ja ärevusel tuleviku suhtes. Räägitakse miinimumpalgast, tulu- ja käibemaksust, töötuskindlustushüvitistest, pensionist ja emapalgast. Milleks? Kodanikupalka rakendades kaoksid inimestel paljud hirmud ja oleks võimalik näha elu kainema pilguga, teha paremaid valikuid.

  5. Riigiarhitekti institutsiooni loomine vastavalt Eesti Arhitektide Liidu juhistele. Regionaalareng nõuab uut lähenemist linna- ja külakeskkonnale. Mis sobib ühte kohta, ei sobi teise, aga areng peab olema ühtlane. Riigiarthitekti ülesanne oleks muu hulgas tagada ka oluliste ehitiste ja objektide arhitektuurikonkursite läbipaistev ja tulemuslik korraldamine.

  6. Eesti Nokiat ei ole vaja „välja mõelda“ või „välja töötada“. See on meie puhas õhk ja puhas loodus. Riik peab toetama kõiki tegevusi, mis seda tagavad ja takistama kõiki tegevusi, mis seda hävitavad. Meil ei ole teist planeeti, kuhu kolida ja meil pole ka teist Eestit, kuhu kolida. Selleks, et Eesti ei oleks aga ainult üks suur looduspark, peame toetama ka maal elamist. Eestist peab saama Euroopa Mahemajanduse Keskus. Selle üks osa oleks ka kanepi üle-Euroopaliku legaliseerimise eest vedamine.

  7. Usun rahvaalgatustesse ja seega jätan selle punkti Sulle, kallis valija. Sinu valida jääb ka tulevikus 1% kaasavast eelarvest!

Roheline maailmavaade kogub toetajaid üle maailma. See on vältimatu kuna elutingimused halvenevad ja inimestel on sellest kõrini. Kell tiksub.


Minu kontaktandmed:
E-mail: [email protected]
Skype, Twitter, Instagram: joonaslaks
Erakond Eestimaa Rohelised tervikprogrammi saab lugeda siit: Roheliste missioonidokument 2030
Liitu meiega ka Facebookis!

 

Kui soovid minu tegemisi rahaliselt toetada, siis vaata siia: Toeta Laksi!

€1 000,00 raised so far. Help us get to 0.075!

Recent Activity