Kõige uuenduslikum erakond Eestis!

Rohelised on ainus erakond Eestis, mille põhieesmärk on jätkusuutliku eluviisi ja majandamise edendamine. Seisame selle eest, et Eestist saaks riik, mille edukust ei mõõdeta SKP protsentides, vaid inimeste tervises ja õnnetundes. Õnnelikud inimesed rohelises Eestis!

Suur tänu kõigile, kes meid nendel valimistel toetasid!

Esialgsetel andmetel kogusime üle-Eestiliselt 6310 häält ja saime 2 kohta volikokku, nimelt Antslasse - palju õnne Kaspar Kurve ja Airi-Hallik Konnula! Ka teistes omavalitsustes jätkame võitlust oma valijate ning programmi eest ja edaspidi leiad sellega seotud lehed aadressilt www.rohelised.ee/kov2021 ikka üles. 

Anna endast märku ja teeme koos Eesti Rohelisemaks! 

Jälgi meie ja meie liikmete tegevusi Facebookis, Twitteris, Instagramis!

 

Euroopa Roheliste Harta

Euroopa Roheliste harta

Euroopa Roheliste Partei juhtpõhimõtted

Kinnitatud ERP 2. kongressil
Genfis, 13.–14. oktoobril 2006.aastal

Vaata: Charter of the European Greens

Kes me oleme

Euroopa Rohelised seisavad uhkusega inimkonna jätkusuutliku arengu eest planeedil Maa – arengumudeli eest, mis austab inimõigusi ja on rajatud keskkondliku vastutuse, vabaduse, õigluse, mitmekesisuse ja vägivallatuse väärtustele.

Roheliste poliitilised liikumised tekkisid Euroopas ajal, mil kontinenti...

Rohepilk

Nädala kokkuvõte: Eesti prügivabariik

Sellest, kui loodussõbralik on meie valitsus ja kuidas meie riigis tehakse rohepööret saab selle nädala sündmuste põhjal rääkida päris mitu anekdootliku lugu. Hakkame siis otsast pihta.

Fotol: suvaline Eestimaa teeperv pärast Transpordiameti suurepärast plaani teede äärest prügikastid kokku korjata

Teadlased ennustavad majanduskasvu aeglustumist

Nii looduse kui inimeste jaoks oleks parem, kui majandustegevuse kokkutõmbumine toimuks läbimõeldult ja juhitult: "Arenenud demokraatiad on viimased kaks sajandit nautinud enneolematut majanduskasvu, mis võib peagi lõppeda. Makromajanduslikud prognoosid ennustavad kogu 21. sajandi jooksul majanduskasvu aeglustumist struktuursetel põhjustel, nagu rahvastiku vananemine, majandustegevuse nihkumine kaupadelt teenustele, innovatsiooni aeglustumine ja võlakoormuse kasv.

Nädala retrospektiiv: Keskkonnaministril on tervist kahjustav töökoht

Nädala tippsündmuseks on rohelises vaates kahtlemata keskkonnaministri vahetus. Nädala jooksul juhtunu, mida eelmisel nädalal oodatagi ei osanud. Nädala jooksul said selgeks ka minister Mölderi lahkumise põhjused - hasartmängusõltuvus. Anname au ministrile, et ta oma lahkumise põhjustest ka oma sotsiaalmeedias teada andis ning loodetavasti jõudis mõnele sõltlasele taas natukene lähemale arusaamine, et kasiinod on bisnes ja bisnesi ülesanne on teenida kasumit, mitte raha õnneliku käega võitjatele laiali jagamine.

Kas 100 000 häält on piisav eduka petitsiooni tegemiseks?

Riigikogu õiguskomisjon arutas 9. Novembril Eestimaa Roheliste erakonna poolt ettepanekut perekonnaseaduse muutmiseks, et anda abiellumisvõimalus samast soost paaridele. Sellel olid oma toetusallkirja andnud 35805 inimest. Õiguskomisjoni lühike kokkuvõte oli - midagi muuta ei ole vaja, kedagi ei diskrimineerita.